- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaKrosnoWpadł podczas kontroli drogowej.

Wpadł podczas kontroli drogowej.

Policja zatrzymała w Krośnie do kontroli kierującego sportowym motocyklem. Okazało się, że 20-latek jest osobą poszukiwaną i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego motocykl został odholowany.

Wczoraj po godz. 19, na ul. Okulickiego w Krośnie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motocyklistę. W trakcie sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Ponadto wyszło na jaw, że młody mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

20-letni mieszkaniec gminy Jedlicze trafił do policyjnego aresztu, skąd będzie przetransportowany do zakładu karnego. Motocykl, którym młody mężczyzna poruszał się po drodze, został odholowany i zabezpieczony na strzeżonym parkingu.

Pamiętajmy, że od 1 stycznia br. osoby, które decydują się usiąść za kierownicę pojazdu nie posiadając do tego uprawnień, podlegają surowym restrykcjom. W art. 94§1 kw ustawodawca wskazuje, że „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych”. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka wobec sprawcy środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu.

ŹródłoKMP Krosno
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -
Przegrywanie kaset VHS
Wyróżnione
Podobne artykuły
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx