- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoPracownicy Starostwa Powiatowego w Krośnie odznaczeni

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Krośnie odznaczeni

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

7 czerwca br. odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom zasłużonym w pracy społecznej i zawodowej na rzecz Powiatu Krośnieńskiego.

Z inicjatywy Starosty Krośnieńskiego, na wniosek Wojewody Podkarpackiego, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, nadał medale za długoletnią służbę pracownikom Starostwa Powiatowego w Krośnie. Uhonorowane zostały 23 osoby.  

Za zasługi w działalności społecznej i samorządowej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został Starosta Krośnieński Jan Pelczar.

Z kolei medale zostały nadane za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków. W gronie odznaczonych Złotym Medalem znaleźli się: Zbigniew Boczar, Jadwiga Frączek – Adamik, Marek Kielar, Celina Lorenc, Halina Lorenc, Andrzej Maziarz, Ewa Morawska – Maziarz, Mariola Stojak, Maria Wilusz, Wojciech Wojewoda, Mirosław Wrona, Janusz Zajdel, Zdzisława Żywiec.

Praca urzędnika to taki obszar, w którym należy wykazać się dużą wiedzą i specjalnymi cechami osobowości jak cierpliwość, opanowanie i empatia

Srebrnym Medalem uhonorowani zostali: Aneta Florek, Andrzej Guzik, Jadwiga Jagieło, Aneta Jarecka, Marzena Malik, Marta Materniak, Monika Subik, Agata Wieczorek, Agnieszka Zygarowicz – Pelczar.

Medale wręczała wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka w towarzystwie posła na Sejm Piotra Babinetza i starosty Jana Pelczara.

Po ceremonii odznaczenia, wicewojewoda pogratulowała wyróżnionym podkreślając w swoim wystąpieniu, że praca urzędników państwowych jest służbą wszystkim obywatelom. – Praca urzędnika to taki obszar, w którym należy wykazać się dużą wiedzą i specjalnymi cechami osobowości jak cierpliwość, opanowanie i empatia. Bardzo Państwu dziękuję za taką postawę i za to, że przekazujecie wartości również młodym pokoleniom, osobom, które chcą zasilić szeregi urzędników. Jesteśmy po to aby pogłębiać zaufanie obywateli do służby publicznej. I tylko takie działania, które są wykonywane przez nas w sposób merytoryczny, kompetentny i oparty na zasadach moralnych, pokazują że urzędnicy którzy stosują się do takich zasad stoją na straży praworządności naszych obywateli – podkreśliła wicewojewoda.

Ciepłe słowa i podziękowania za całokształt pracy na rzecz powiatu krośnieńskiego do odznaczonych skierowali także poseł Piotr Babinetz i starosta Jan Pelczar, który wyraził słowa uznania dla wszystkich pracowników szczególnie w ostatnim tak trudnym czasie za to, że  stanęli na wysokości zadania, a urząd funkcjonował bez zakłóceń.

Na zakończenie spotkania wicestarosta Andrzej Guzik w imieniu wszystkich odznaczonych pracowników, podziękował Panu Staroście za zauważenie i docenienie w codziennej urzędniczej pracy. Przyznane odznaczenia są nie tylko zaszczytem, ale też motywacją do dalszej służby na rzecz mieszkańców powiatu.

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo

1 KOMENTARZ

5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wikipas

Kolejni odznaczeni urzędnicy super tylko pogratulować, w końcu tyle dla nas robią. HAHAA!!

1
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx