- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaKrosnoBezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka wątroby

Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka wątroby

Szpital Uniwersytecki w Krakowie we współpracy z Centrum Medycznym „SpecMed” w Krośnie realizujący projekt pn. „Profilaktyka nowotworów wątroby – Pomyśl o wątrobie nim ona przypomni o sobie” zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku zakażenia HBV i/lub HCV.

Zakażenia wirusami HBV i/lub HCV wywołują wirusowe zapalenie wątroby – odpowiednio typu B i C (WZW B i C). Nierozpoznane i nieleczone zakażenia prowadzą do uszkodzeń wątroby, takich jak marskość czy nowotworów – rak wątrobowokomórkowy. Zakażenia przez wiele lat mogą przebiegać bezobjawowo lub skąpoobjawowo, co utrudnia ich wykrycie. W Polsce na raka wątrobowo-komórkowego umiera ponad 2 000 osób rocznie – czas to zmienić!

Chciałbyś, aby Twoja wątroba dłużej cieszyła się zdrowiem? Weź udział w bezpłatnych badaniach przesiewowych dla osób powyżej 18 roku życia w kierunku zakażeń HBV i/lub HCV. Dzięki wykryciu zakażenia będziesz mógł podjąć działanie, by wirus nie zniszczył Twojej wątroby. Z badań mogą skorzystać również osoby pochodzące z Ukrainy.

Plakat - badania profilaktyczne wątroby

Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka wątroby można wykonać w Centrum Medycznym „SpecMed”, przy ul. Grodzkiej 47A w Krośnie. Koniecznie umów się na wizytę i skontaktuj się z placówką pod nr tel.13 439 71 00.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Projektu www.watrobanieboli.pzh.gov.pl

Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -
Przegrywanie kaset VHS
Wyróżnione
Podobne artykuły
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx