- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaKrosnoPolicjant po służbie zatrzymał kierowcę bez prawa jazdy

Policjant po służbie zatrzymał kierowcę bez prawa jazdy

Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Udowodnił to funkcjonariusz krośnieńskiej drogówki, który będąc po służbie, zatrzymał kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 19, na ul. Krakowskiej w Krośnie. Będący w czasie wolnym od służby policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zauważył, że za kierownicą przejeżdżającego opla siedzi mężczyzna, który posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjant jadąc za oplem, pozostawał w stałym kontakcie z oficerem dyżurnym, informując o przebiegu trasy pojazdu, celem skierowania na miejsce patrolu. W pewnym momencie kierujący oplem zatrzymał się, a zgłaszający funkcjonariusz uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy oraz wskazał przyczynę podjęcia wobec niego interwencji.

Po chwili na miejsce dotarli umundurowani policjanci i skontrolowali kierującego oplem. Podejrzenia zgłaszającego funkcjonariusza potwierdziły się. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 36-latek nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zatrzymane w 2020 r. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Definicja kodeksowa art. 180 a kk wskazuje, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

ŹródłoKMP Krosno
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -
Przegrywanie kaset VHS
Wyróżnione
Podobne artykuły
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx