- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaKrosnoDukla. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki uszkodził pomnik

Dukla. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki uszkodził pomnik

Kierowca podczas manewrowania na parkingu kilkunastometrowym zestawem pojazdów uszkodził pomnik. Spostrzegawczy policjant niezwłocznie zaalarmował oficera dyżurnego i przekazał szczegóły identyfikacyjne pojazdu, dzięki czemu sprawca został zatrzymany. Jak się okazało 29-letni kierowca ciężarówki miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W piątek około godz. 16, w rejonie klasztoru Bernardynów w Dukli, doszło do uszkodzenia pomnika przez kierującego ciężarowym iveco z naczepą. Manewrująca po parkingu ciężarówka zwróciła uwagę naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie nadkom. Krzysztofa Belczyka, który będąc po służbie, przejeżdżał w tym czasie przebiegającą niedaleko klasztoru ulicą Trakt Węgierski.

Policjant odjechał kilkaset metrów, jednak postanowił zawrócić i sprawdzić, czy kilkunastometrowy zestaw pojazdów nie spowodował uszkodzeń infrastruktury. Kiedy funkcjonariusz dotarł na parking okazało się, że ciężarówka zdążyła już odjechać, pozostawiając po sobie zniszczony krawężnik oraz uszkodzony u podstawy pomnik.

Funkcjonariusz niezwłocznie poinformował o zdarzeniu oficera dyżurnego krośnieńskiej komendy, przekazując szczegółowy opis pojazdu, którego kierujący chwilę wcześniej wykonał serię karkołomnych manewrów na placu przy klasztorze. Niedługo po tym, patrol drogówki zatrzymał ciężarowe iveco w Miejscu Piastowym. Pojazd został poddany oględzinom, a kierujący badaniu na stan trzeźwości.

Okazało się, że siedzący za kierownicą 29-latek miał około 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia pozwoli wyjaśnić prowadzone postępowanie.

ŹródłoKMP Krosno
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -
Przegrywanie kaset VHS
Wyróżnione
Podobne artykuły
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx