- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaSponsorowaneCzym ogrzewać dom?

Czym ogrzewać dom?

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

Z roku na rok koszty ogrzewania są coraz wyższe, dlatego warto znaleźć rozwiązanie, które pozwoli domownikom obniżyć comiesięczne rachunki. Nowoczesne domy są budowane w taki sposób, aby ograniczyć straty ciepła i zwiększyć wydajność systemu grzewczego. W tym celu stosuje się dobrej jakości materiały izolacyjne i funkcjonalne panele grzewcze. A jakie ogrzewanie najlepiej sprawdzi się w domu jednorodzinnym?

Najtańsze ogrzewanie – czyli jakie?

Niektóre systemy grzewcze są bardzo kosztowne w eksploatacji, a ich montaż wiąże się z koniecznością przeprowadzenia generalnego remontu. Alternatywą mogą być panele grzewcze na podczerwień, ponieważ można je zamówić w przystępnej cenie i nie są drogie w utrzymaniu. Instalacja takiego urządzenia nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga kucia ścian. Panele na podczerwień są też niezawodne i całkowicie bezpieczne dla mieszkańców. Dzięki nim ciepło jest rozprowadzane równomiernie od podłogi do sufitu. Nowoczesne panele grzewcze mogą być zasilane fotowoltaiką, która stanowi tanie i efektywne źródło energii.

Ogrzewanie na podczerwień – jak działa?

Ogrzewanie elektryczne jest obecnie chętnie wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych ze względu na szybkie i skuteczne działanie. Panele na podczerwień ogrzewają elementy wnętrza, które później oddają ciepło do otoczenia. Dzięki tej innowacyjnej technologii ciepło nie ucieka do góry, a powietrze jest odpowiednio nawilżone. W efekcie ogrzewanie domu jest komfortowe dla użytkowników i korzystnie wpływa na ich zdrowie. 

Ogrzewanie na podczerwień – co możesz zyskać?

Dobrze dobrane i prawidłowo zamontowane ogrzewanie na podczerwień jest wydajniejsze nawet o 30% od innych źródeł ciepła. Panele są estetyczne i funkcjonalne, a klienci mogą wybrać między modelami standardowymi, szklanymi lub malowanymi, które będą się doskonale komponowały z nowoczesnym wnętrzem. Ten sposób ogrzewania domu pozwala na swobodne ustawienie mebli. Obudowa urządzenia po nagrzaniu jest gorąca, ale można jej dotknąć bez ryzyka oparzenia. Dodatkowo w trakcie pracy panele grzewcze nie wydzielają żadnych toksycznych substancji ani innych produktów ubocznych. 

Ogrzewanie na podczerwień generuje przyjemne ciepło, które szybko wypełnia całe pomieszczenie. Panele grzeją całą swoją powierzchnią i można je wygodnie zaprogramować, aby utrzymywały preferowaną temperaturę. Jest to rozwiązanie, które znakomicie sprawdzi się zarówno w nowym, jak i w starym budownictwie. Ponadto panele na podczerwień mogą stanowić dodatkowe źródło ciepła dla pomieszczeń ogrzewanych kominkiem.

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo