- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoZmiana stawek za przewozy taksówkami w Krośnie

Zmiana stawek za przewozy taksówkami w Krośnie

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

Od 20 października 2021 r. zmieniają się maksymalne stawki opłat za przejazd taksówką po Krośnie.

Rada Miasta Krosna podejmując stosowną uchwałę przychyliła się do prośby taksówkarzy o zmianę stawek opłat za przewozy taksówką. Nowością jest również to, że zamiast dwóch stref taxi cały obszar miasta Krosna będzie teraz jedną strefą.

Inicjatorami zmian są taksówkarze

Pogarszająca się sytuacją finansowa skłoniła kierowców taksówek do złożenia wniosku o zwiększenie dotychczasowych stawek za przewozy taksówkami na terenie miasta. Wzrost cen paliw, obowiązkowych składek ZUS, kosztów eksploatacyjnych samochodów oraz usług serwisowych to główne powody decyzji krośnieńskich taksówkarzy. Rada Miasta podejmując 27 września uchwałę o zmianie stawek określiła stawki maksymalne. Przedsiębiorcy prowadzący przewóz osób taksówkami na terenie miasta Krosna mogą jednak stosować niższe stawki.

Ile teraz zapłacimy za kurs taksówką?

Od środy (20.10) opłata początkowa za wynajęcie taksówki i przejazd pierwszego kilometra może wynieść 10 zł. W dni powszednie w godz. Od 6:00 do 22:00 za każdy przejechany kilometr zapłacimy do 3 zł, a nie jak do tej pory 2,50. Za kursy „nocne” wykonywane w godzinach od 22.00 do 6.00 oraz w weekendy i święta zapłacimy do 4 zł/km. To też o 50 gr więcej niż dotychczas. Za godzinę postoju taksówki też zapłacimy więcej. Stawka wzrosła z 30 do 40 zł.

Jedna strefa zamiast dwóch

Obecne strefy, taryfy i stawki za kilometr obowiązywały od 2010 r. Na terenie miasta obowiązywały II strefy, przy czym granice tych stref nie były równomiernie oddalone od centrum miasta. Od tego czasu nasze miasto znacząco się zmieniło. Powstały nowe osiedla, ulice, a sam proces urbanizacji znacząco zmienił też miejski układ komunikacyjny. Dlatego postanowiono, że na terenie całego miasta będzie obowiązywać jedna strefa, a co za tym idzie, jednolite ceny.

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx