- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaKrosnoWystawa PRL zawitała do VIVO! Krosno

Wystawa PRL zawitała do VIVO! Krosno

Pralka Frania i Światowit, rower Wigry 3, magnetofon szpulowy czy radioodbiornik Kasprzak – te i wiele innych eksponatów z czasów PRL można podziwiać na wystawie w VIVO! Krosno!.

Zaprezentowane pamiątki należą do nieodłącznych, kultowych symboli PRL-u. Dzięki wystawie odwiedzający Centrum Handlowe odbędą sentymentalną podróż do lat, w których rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej. Ekspozycja czynna będzie do 5 lutego.

Wystawa PRL zawitała do VIVO! Krosno - plakat

W dniach 17 stycznia – 5 lutego na pasażu VIVO! Krosno będzie można choć na chwilę przenieść się w czasie do minionej epoki PRL-u, przypadającej od lat pięćdziesiątych do końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Mimo niełatwych czasów, braku towarów pierwszej potrzeby i wyczekiwania w wielogodzinnych kolejkach, w ludziach nie brakowało zaradności i kreatywności do tworzenia różnych sprzętów, przedmiotów i gadżetów, których używali wszyscy.

Niełatwo dziś wytłumaczyć, jak żyło się w PRL-u. Jednak dzięki autentycznym eksponatom zaprezentowanym na terenie VIVO!, młodsze osoby mogą zobaczyć, jak wyglądały wówczas poszczególne aspekty codzienności, a starsze pokolenia będą miały okazję powspominać lata swojej młodości. Zebrana w jednym miejscu kolekcja pamiątkowych przedmiotów przywoła na myśl wyposażenie mieszkania przeciętnej polskiej rodziny tamtych lat. Nie zabraknie wśród nich takich przedmiotów jak: telewizory Tosca, pralki Światowit, aparaty telefoniczne i radbioodbiorniki, rowery Reksio, maszyny do pisania w oryginalnej walizce czy colorofon, bez którego nie mogła odbyć się żadna prywatka. Co więcej, w gablotach znajdziemy również prawdziwe bony towarowe i pieniądze z tamtych lat, a także zdjęcia i opakowania po produktach spożywczych, które kojarzymy tylko z okresem PRL-u.

Czasy PRL-u wciąż fascynują, zwłaszcza ze względu na wiele produktów, przedmiotów i sprzętów, które stały się wręcz kultowe. Mam nadzieję, że możliwość obejrzenia z bliska symboli tego okresu, których nie możemy spotkać już w dzisiejszych czasach, przywoła miłe wspomnienia młodzieńczych lat. Wystawa będzie też gratką dla młodszego pokolenia i przy tym idealną okazją, aby poznać i poczuć klimat życia codziennego w PRL-u – mówi Izabela Malecha, Dyrektor VIVO! Krosno.

Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -
Przegrywanie kaset VHS
Wyróżnione
Podobne artykuły
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx