- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoWszystkie twarze USA. Amerykanistyczne spotkanie w Krośnie

Wszystkie twarze USA. Amerykanistyczne spotkanie w Krośnie

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

Jeśli chcesz zacząć poznawać Amerykę od podszewki, najlepiej po prostu tam będąc, to wydarzenie jest dla Ciebie. Zapraszamy uczennice i uczniów szkół średnich na spotkanie amerykanistyczne w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie 30 września 2022 r. o godz. 11.

W roku szkolnym 2022/23 wystartowała XX edycja edukacyjnego konkursu I Know America, którą Fundacja Wspomagania Wsi organizuje wspólnie z Ambasadą USA w Warszawie, Ośrodkiem Studiów Amerykańskich UW i Amerykańską Izbą Handlową w Polsce. Z tej okazji Fundacja przygotowała kilka jubileuszowych niespodzianek. Jedną z nich jest seria czterech spotkań amerykanistycznych zaplanowanych we współpracy z Ambasadą USA w Warszawie.

Trzecie z rzędu spotkanie odbędzie się w Krośnie. Oto co organizatorzy przygotowali dla uczniów na najbliższym spotkaniu.

Inspirujący wykład

Dr Ludmiła Janion, jurorka w konkursie I Know America oraz wykładowczyni w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW, opowie o tym, jaką rolę w kształtowaniu się społeczeństwa i kultury USA odgrywa kategoria rasy. Czym jest rasa? Jakich słów używać, by o niej mówić? Dlaczego kwestie związane z kolorem skóry są nadal tak ważne w Stanach Zjednoczonych? A także – czym jest „krytyczna teoria rasy” i dlaczego w niektórych amerykańskich stanach zabrania się mówienia o niej w szkołach? O tym wszystkim dowiecie się na piątkowym wykładzie.

Przyjdź na wykład i dowiedz się, jak wyjechać na projekt do USA

W trakcie spotkania goście nie tylko będą mogli wysłuchać wykładu i porozmawiać z prelegentką, ale też dowiedzieć się, co Fundacja Wspomagania Wsi i Ambasada USA w Warszawie oferują dla młodzieży.

Po wykładzie i rozmowie opowiemy o XX edycji konkursu wiedzy o USA „I Know America”. W ramach konkursu do wygrania jest wyjazd na miesięczny program Benjamin Franklin Transatlantic Fellowship sponsorowany przez Departament Stanu USA, miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie oraz trzy indeksy na studia pierwszego stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim.

Dowiecie się również o programie FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program. Jest to całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanu USA, program wymiany dla uczniów szkół średnich. W ramach programu polscy uczniowie mogą spędzić rok w amerykańskim liceum.

Na spotkaniu poznacie organizatorów i absolwentów konkursu I Know America oraz programu wymiany młodzieży FLEX. Opowiemy o tych inicjatywach i doradzimy, co zrobić, żeby dzięki nim wyjechać do USA nawet na cały rok szkolny.

Gdzie i kiedy

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich, a w szczególności dla uczniów i uczennic szkół średnich.

Spotkanie odbędzie się 30.09.2022 r. w Biurze Wystaw Artystycznych  (ul. Wojciecha Roberta Portiusa 4 w Krośnie) w godzinach 11 – 13.

Zapisy

Osoby, które chcą przyjść na spotkanie prosimy o dołączenie do wydarzenia na Facebooku.

Organizatorzy

Wydarzenie organizuje Fundacja Wspomagania Wsi we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych w Krosnie w ramach projektu I Know America Comes to Town sfinansowanego przez Ambasadę USA w Warszawie.

fundacjawspomaganiawsi.pl

pl.usembassy.gov/pl/

www.bwakrosno.pl/

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx