- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoVI Nocny Charytatywny Maraton Pływacki. Można się jeszcze zapisać. Pomóżmy Martynce!

VI Nocny Charytatywny Maraton Pływacki. Można się jeszcze zapisać. Pomóżmy Martynce!

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

Jest jeszcze możliwość, by w nocy z sobotę na niedzielę (26/27 czerwca) wziąć udział w Nocnym Charytatywnym Maratonie Pływackim, który organizuje Klub Pływacki Masters Krosno. Impreza odbędzie się na basenie przy ul. Wojska Polskiego.  

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, Klub Pływacki Masters Krosno po raz szósty zorganizuje Nocny Charytatywny Maraton Pływacki. Impreza, która oprócz wymiaru sportowego ma również cel charytatywny, skierowana jest do miłośników pływania. W sobotę (26 czerwca) organizatorzy zapraszają na krytą pływalnię w Krośnie przy ul. Wojska Polskiego 45a.

Pomóżmy Martynce!

Cel, który przyświeca krośnieńskiemu klubowi to pomoc wybranemu dziecku. W tym roku organizatorzy postanowili, że pomogą czteroletniej Martynce Socha z Krosna.

Martynka ma opóźniony rozwój psycho-motoryczny, nie siedzi samodzielnie, nie chodzi i nie mówi. W 7 miesiącu życia miała pierwszy napad padaczkowy. Od tego czasu przyjmuje leki. Po wykonanej tomografii stwierdzono chorobę ośrodkowego układu nerwowego spowodowaną zmianami w płatach czołowych. Martynka jest nieustannie rehabilitowana. Pozostaje pod kontrolą neurologiczną, okulistyczną, logopedyczną i psychologiczną. Mimo tego jest bardzo pogodną i wesołą dziewczynką. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzebne leki i wizyty u specjalistów.

W pięciu poprzednich edycjach imprezy, płynąc przez całą noc, pływacy pokonali dystans około 2 tysięcy kilometrów. Najlepszy dotychczasowy wynik to 469 kilometrów i 400 metrów przepłynięte podczas jednej nocy. Czy w tym roku uda się go pobić? Będzie się tego można dowiedzieć w niedzielny poranek, 27 czerwca, o godzinie 6 rano.

Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do godz. 20:00 w środę (23 czerwca). Zapisać będzie się można również w sobotę (26 czerwca) w biurze zawodów od godz. 19:00 do 20:00.

Wypełnione zgłoszenie (dostępne wraz z regulaminem imprezy na stronie www.masters.krosoft.pl) należy przesłać na adres: masters@masters.krosoft.pl wraz z potwierdzeniem opłaty startowej (koszt udziału to 50 zł).

Pływacki maraton rozpocznie się o godz. 20 w sobotę i zakończy o 6 rano w niedzielę. Każdy uczestnik otrzyma wyjątkowy szklany medal oraz dyplom z informacją o długości przepłyniętego dystansu. Dla każdego przewidziany jest słodki poczęstunek, gorąca kawa i herbata.

Kto nie może pływać, może przyjść kibicować, a przy okazji wrzucić datek do puszki. Impreza jak co roku będzie transmitowana na żywo.

Za swoją działalność wolontarystyczną na rzecz dzieci niepełnosprawnych, Klub Pływacki Masters Krosno w 2017 roku otrzymał nagrodę „Zasłużony dla Wolontariatu”.

Dowolne środki pieniężne, które w całości zostaną przeznaczone na leczenie oraz rehabilitację Martynki, można także wpłacać na specjalnie utworzone w tym celu subkonto: 24 1240 2311 1111 0011 0645 9239 – rachunek pomocniczy – Charytatywny Maraton Pływacki – Martynka Socha

PROGRAM:

godz. 19.45 – Uroczyste otwarcie VI Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego
godz. 20.00 – START ZAWODNIKÓW – próba bicia rekordu Krosna!
godz. 20.15  – pokaz pływania ze Szkołą Pływania Mały Pływak Krosno (brodzik)
godz. 20.45 – aerobik w wodzie z Iwoną Zajchowską (brodzik)
godz. 21.15 – zajęcia z nurkowania z Klubem Działalności Podwodnej Albi Krosno (brodzik)
godz. 22.15 – mecz piłki wodnej Waterpolo Klub Pływacki Masters Krosno (brodzik)
godz. 6.30 – Zakończenie VI Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego

  • stoisko z kawą, herbatą i ciastem (szatnia)
  • grill (plac przed ZKP)
  • muzyka na żywo Paweł Cisowski solo (w holu ZKP).
- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx