- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoPolitykaŚwiąteczna rózga od młodych Konfederatów z Krosna

Świąteczna rózga od młodych Konfederatów z Krosna

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

W ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Rózga +”, działacze Sekcji Młodzieżowej Partii KORWiN – Młodzi dla Wolności w Krośnie, przeprowadzili konferencję prasową wraz z happeningiem wręczenia rózgi posłom Prawa i Sprawiedliwości.

Podobne wydarzenia z ramienia MdW odbywają się pomiędzy 4 a 6 grudnia na terenie całego kraju i nawiązują do zwyczaju wręczania symbolicznej rózgi za nieodpowiednie zachowanie.

Konferencję rozpoczął Prezes Okręgu Jakub Kędzierski przedstawiając uczestników, a także wspominając o interwencji Podkarpackiego Kuratora Oświaty w sprawie nadużyć w krośnieńskich szkołach, które Sekcja Młodzieżowa nagłaśniała w listopadzie tego roku.

Jako pierwszy głos zabrał Wiceprezes Okręgu 22 MdW Mikołaj Stefanik, który poruszył temat podwyżki akcyzy na alkohol, przegłosowanej w październiku m.in. przez posłów PiS.

– Istotną w tym roku kwestią jest szerokie opodatkowanie polskiego obywatela, które w tym roku przekroczyło pułap ponad 40 różnych opłat, danin i podatków. Dlaczego karzemy ludzi za spożywanie wódki? Czyżby rządzący wychodzili z założenia, że dużo lepiej wiedzą co nam wolno, a co nie? – zastanawiał się Stefanik. – Krzywa Laffera w wypadku podatków konsumpcyjnych nie wskazuje na to, że wzrost opodatkowania przekłada się na niższe spożycie danego produktu. W istocie chodzi tylko na napychanie kieszeni rządu – stwierdził.

– Spraw wartych poruszenia są setki, ale jedna z nich trapi nas wszystkich szczególnie. Ceny paliw w tym roku osiągnęły horrendalne poziomy, a rząd PiS tymczasowo obniża o kilka procent podatek akcyzowy. To działanie z góry nieodpowiedzialne i nastawione na polityczny zysk, nie na interes Polaków – objaśniał wiceprezes okręgu.

Rózga od młodych Konfederatów z Krosna

Młodzi dla Wolności poruszyli również kwestię polityki covidowej. Na ten temat wypowiedziała się Anna Szpak, przedstawicielka MdW w Krośnie. – Przez rok 2021 przetoczyła się ogromna fala bezprawia w formie nieustających prób podporządkowania sobie społeczeństwa w sposób sprzeczny z obowiązującym prawem i konstytucją. To także jawne pogwałcenie obowiązującego systemu, który jasno mówi o hierarchizacji prawa.

– W lutym tego roku pomagaliśmy lokalnym przedsiębiorcom w ramach akcji „OtwieraMY”, rozpoczęliśmy również̇ zbiórkę̨ podpisów pod projektem ustawy antylockdownowej i staraliśmy się wspierać przedsiębiorców w tej nierównej walce z systemem i aparatem państwa. Ten rok to dla polskiej gospodarki to gwóźdź do trumny, a dla rządu czerwona kartka w postaci rózgi, którą właśnie im wręczamy.

Ten rok to dla polskiej gospodarki to gwóźdź do trumny, a dla rządu czerwona kartka w postaci rózgi, którą właśnie im wręczamy.

Anna Szpak – przedstawicielka MdW w Krośnie

– Dziś stoimy w perspektywie 200 tys. nadmiarowych zgonów spowodowanych absurdalną i nieodpowiedzialną polityką PiS-u. Stoimy także w perspektywie propagandy pro szczepiennej, która stawia rząd w roli nadzorcy niewolników, a nie strażników naszej wolności. – przekonywała Anna Szpak.

Jako ostatni głos zabrał Adam Grochmal, który poruszył problem wzrastającej inflacji i niezaradności Prezesa NBP Adama Glapińskiego.

– Być może okaże się, że prognozy Prezesa Glapińskiego odnośnie inflacji się sprawdzą, a wtedy Prawo i Sprawiedliwość bohatersko, na białym koniu, na kilka miesięcy przed wyborami poradzi sobie z nią w tylko sobie znany sposób – podsumowywał zaznaczając jak dużym problemem jest zastój gospodarki.

Konferencję zakończyło pozostawienie pod drzwiami zamkniętego biura poselskiego grafikii symbolicznej rózgi.

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo

5 KOMENTARZE

4.5 2 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maciej

Hahaha i dobrze, ta rozga to pisowcy powinni po łapach dostac

Karolina Kużalik

Młodziency młodxiezmy ladnie ubrani pewnie z dobrych domow malo o zyciu wiedza

Walduś

Wychuchane dzieciaki, którym się wydaje, że mogą być politykami 😀 Kręcić każdy umie a w opozycji łatwo jest być

popisowy

może więcej niż ty

Grzegorz

Wręczcie MEGA RÓZGĘ waszemu szefowi, Skotnicznemu, za to jak traktuje pracowników w Dwór Kombornia. Wstyd że taki człowiek zajmuje jakiekolwiek stanowisko w partii Korwin.
https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,1039173

5
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx