- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaKino Helios KrosnoProjekty Specjalne Helios Krosno - od 20 do 28 maja 2022

Projekty Specjalne Helios Krosno – od 20 do 28 maja 2022

-

Z powrotem
Następny

„Między Gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa” z cyklu Helios na scenie

"Między Gwiazdy. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa"

Jedna z najsłynniejszych klasycznych skrzypaczek świata gra muzykę z „Harry’ego Pottera”, „Gwiezdnych Wojen”, „E.T.”, „Drakuli”, „Czarownic z Eastwick”, „Indiany Jonesa i poszukiwaczy zaginionej Arki”, „Listy Schindlera” i innych filmowych hitów kompozytora Johna Williamsa.

„Między gwiazdy” to koncert legendarnej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter, kilkukrotnej laureatki nagrody Grammy, z uznaną na całym świecie Royal Philharmonic Orchestra. W trakcie wieczoru usłyszymy najsłynniejsze utwory pięciokrotnego zdobywcy Oscara – Johna Williamsa. Ten amerykański kompozytor, głównie muzyki filmowej, dyrygent i pianista, stworzył muzykę do prawie stu filmów. Najczęściej współpracuje ze George’em Lucasem i Stevenem Spielbergiem.

Anne-Sophie Mutter i John Williams przyjaźnią się od wielu lat, co nadaje temu wydarzeniu szczególnego znaczenia: „Większość utworów, które wykonałam z Royal Philharmonic Orchestra w Monachium, zostało na nowo zaaranżowane specjalnie dla mnie. Jest to zupełnie nowa jakość i zostały w takiej formie zaprezentowane po raz pierwszy na tym właśnie koncercie” – mówi Anne-Sophie Mutter, która na co dzień koncertuje z legendarnymi Filharmonikami Berlińskimi i występuje na słynnym Festiwalu w Salzburgu, prezentując utwory muzyki poważnej, w tym Krzysztofa Pendereckiego.

Ten plenerowy koncert, zarejestrowany latem, w scenerii monachijskiego Königsplatz, poprowadził David Newman, amerykański dyrygent i także kompozytor muzyki filmowej („Epoka lodowcowa” i in.).

Data: 25.05.2022 Godzina: 18:00

Z powrotem
Następny
Adam Rabenda
Adam Rabendahttps://krosno365.pl
Redaktor portalu krosno365.pl i mojejaslo.pl. Interesuję się polityką, fotografią i uwielbiam rozmowy z ludźmi. W każdym z nas drzemie coś niezwykłego!
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
- Advertisment -
Przegrywanie kaset VHS
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx