- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoPolitycy Partii Polska 2050 Szymona Hołowni podpisali deklarację. Będę pracować wolontariacko aby...

Politycy Partii Polska 2050 Szymona Hołowni podpisali deklarację. Będę pracować wolontariacko aby być na liście do Sejmu.

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

W całej Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W Krośnie, dziś po godzinie 10.00 rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem Bartosza Romowicza, burmistrza Ustrzyk Dolnych, Magdaleny Ludwiczak, członkini zarządu regionu podkarpackiego Stowarzyszenia Polska 2050, Łukasza Skóry, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kańczudze oraz Marcina Nazarewicza, radnego Rady Miasta Jarosław.

“Ruch Polska 2050 od samego początku swego istnienia opiera się na bezinteresownej pomocy. Powstał z oddolnej inicjatywy entuzjastów, którzy swoimi działaniami chcą zmieniać Polskę centymetr po centymetrze.” – rozpoczęła konferencje Magdalena Ludwiczak, która od 2020 roku dołączyła do działań z Szymonem Hołownią, liderem Ruchu Polska 2050.

Zaraz po niej głos zabrał Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych. Zapowiedział podpisanie podczas konferencji Deklaracji Aktywności Społecznej. To dokument, który jasno wskazuje, że każda osoba, która podejmie się startu w wyborach do Sejmu i Senatu będzie musiała wypracować co najmniej 30 godzin w działaniach wolontariackich.

Krosno. Politycy Partii Polska 2050 Szymona Hołowni podpisali deklarację

“Każda osoba, która chce startować z list Partii Polska 2050 Szymona Hołowni będzie musiała przedstawić zaświadczenia, o tym, że przepracowała w wolontariacie 30 godzin. To wymiar symboliczny, bo zdecydowana większość osób, które są z nami w Ruchu Polska 2050, to osoby wywodzące się z wolontariatu.” – dopowiada Bartosz Romowicz, który wczoraj podczas wyborów w regionie został przewodniczącym Partii Polska 2050 Szymona Hołowni w woj. podkarpackim.

Nasi działacze działają w wielu dziedzinach i na co dzień wspierają osoby, którzy tej pomocy potrzebują. Przykładem takiej pomocy jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami. “Jako samorządowiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kańczudze udzielam się w Stowarzyszeniu na rzecz osób niepełnosprawnych. Moja praca polega na działaniu z ludźmi, dlatego tak łatwo odnalazłem się w Ruchu Polska 2050.” – mówi Łukasz Skóra. Na koniec swojej wypowiedzi podziękował ekspertom – wolontariuszom Instytutu Strategie 2050, jednemu z trzech filarów Ruchu Polski 2050. To grupa specjalistów, którzy opracowują analizy i rozwiązania dla Polski. Już dziś na stronie www.strategie2050.pl przygotowano 6 Planów dla Polski w wielu sektorach.

“Wiele inicjatyw, które podejmują mieszkańcy, gdy na przykład zbieramy pieniądze dla chorej osoby na portalach zrzutkowych, są warte aby dziś najsilniej o nich mówić. Zapewne i w Krośnie, tu, gdzie dziś jesteśmy też zbieracie pieniądze na czyjeś leczenie. Dziś jest Dzień Wolontariusza, dlatego trzeba podziękować każdemu, kto angażuje się w tego typu pomoc.” – podsumowuje Marcin Nazarewicz, samorządowiec, radny Rady Miasta Jarosław, Lider polityczny partii Polska 2050 Szymona Hołowni w Jarosławiu.

Zapis transmisji na żywo mogą państwo obejrzeć klikając w ten link.

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo
1 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx