- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaKrosnoOszukana 76-latka straciła oszczędności życia

Oszukana 76-latka straciła oszczędności życia

76-latka padła ofiarą oszustów i straciła oszczędności życia. Kobieta przekazała fałszywemu funkcjonariuszowi znaczną kwotę pieniędzy w nadziei, że środki zostaną przez niego bezpiecznie zdeponowane w banku. Okazało się jednak, że wpadła w sieć przestępczej manipulacji. W związku ze wzrostem aktywności oszustów, apelujemy do mieszkańców o wzmożoną czujność.

Pomimo kampanii społecznych i publikacji medialnych, policjanci wciąż otrzymują informacje o przypadkach oszustw. W ostatnich dniach, krośnieńscy funkcjonariusze zostali zaalarmowani o oszustwie, którego ofiarą padła 76-letnia mieszkanka Krosna.

Oszust, przedstawiający się jako funkcjonariusz Policji poinformował 76-latkę, że jej mieszkanie jest obserwowane przez przestępców. W celu zabezpieczenia oszczędności kobiety, zaproponował pomoc w dostarczeniu do bankowego depozytu zgromadzonych przez nią środków. Seniorka uwierzyła w przedstawioną przez fałszywego funkcjonariusza tzw. „legendę” i nie podejrzewając przestępczego fortelu, przekazała nieznanemu mężczyźnie swoje oszczędności.   

Przypominamy, aby stosować się do kilku podstawowych zasad, których przestrzeganie może przyczynić się do poprawy naszego bezpieczeństwa:

  • Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie;
  • Funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy;
  • O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję.

Paleta przestępczej działalności oszustów nie ogranicza się tylko do ataków na seniorów, ale może również dotyczyć przedstawicieli innych grup społecznych. Pamiętajmy zatem, że najbardziej skutecznym narzędziem zapobiegania przestępstwom jest ostrożność i ograniczone zaufanie wobec osób nieznajomych.

ŹródłoKPP Krosno
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -
Przegrywanie kaset VHS
Wyróżnione
Podobne artykuły
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx