- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaKrosnoLetnie koncert w świątyniach

Letnie koncert w świątyniach

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza do udziału w cyklu koncertów w kościołach krośnieńskiej starówki – V Międzynarodowym Festiwalu „Letnie Koncerty w Świątyniach” Krosno 2021.

Jak co roku serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach Międzynarodowego Festiwalu „Letnie Koncerty w Świątyniach”, odbywającego się w centrum Krosna w sezonie letnim. Piąta edycja cyklu koncertów w świątyniach Krosna to niepowtarzalna okazja dla Melomanów, aby zakosztować dźwięków najpiękniejszych krośnieńskich organów znajdujących się we wspaniałych historycznych wnętrzach naszych zabytkowych kościołów, a także kontemplować piękno muzyki kameralnej – instrumentalnej i wokalnej. Usłyszymy muzykę dawną – francuską, niemiecką, angielską, hiszpańską, dzieła wielkiej epoki romantyzmu, jak również utwory zaliczane do klasyki XX stulecia. W ramach Festiwalu zabrzmią organy solo i jako instrument towarzyszący, wystąpi studencki zespół kameralny, usłyszymy także wielkie gwiazdy wokalnej estrady.  Zapraszamy zatem do wspólnego przeżywania piękna sztuki muzycznej rozbrzmiewającej w zabytkowych wnętrzach, do zgłębiania jej różnorodności oraz eksplorowania głębi jej emocjonalnego przekazu – zaprasza profesor Dariusz Bąkowski-Kois (opiekun artystyczny festiwalu).

Letnie koncerty w świątyniach

Termin: czerwiec – lipiec – sierpień
Miejsce: kościoły krośnieńskiej starówki, Krosno, województwo podkarpackie
Wstęp: wolny
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS.

Organizator: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Współorganizatorzy: Katedra Organów Akademii Muzycznej w Krakowie, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Miasto Krosno, Parafia pw. Trójcy Świętej w Krośnie, Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krośnie, Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Krośnie

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

ŹródłoUM Krosno
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -
Przegrywanie kaset VHS
Wyróżnione
Podobne artykuły
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx