- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaKrosnoKrośnieńska policja zatrzymała nieuczciwego handlarza samochodów

Krośnieńska policja zatrzymała nieuczciwego handlarza samochodów

Krośnieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 30-letniego oszusta handlującego samochodami używanymi.

Nieuczciwy przedsiębiorca kupował samochody, wystawiając faktury z odroczonym terminem płatności, po czym odsprzedawał pojazdy, nie regulując należności wobec ich prawowitych właścicieli.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przerwali działalność nieuczciwego handlarza samochodami używanymi. Przestępczy proceder polegał na zakupie pojazdu na podstawie faktury z odroczonym terminem płatności, a następnie szybkiej odsprzedaży samochodu innej osobie. Zobowiązania finansowe wobec prawowitego właściciela pojazdu nigdy nie były regulowane.

W celu zwiększenia poziomu wiarygodności, nieuczciwy handlowiec legitymował się jako autoryzowany przedstawiciel funkcjonujących na rynku firm. Niedługo po zakupie, samochody odsprzedawane były nowemu nabywcy, który płacąc gotówką rozliczał się z oszustem. 30-latek oferował do sprzedaży samochody, nie ujawniając ich przyszłym właścicielom informacji dotyczących istotnych wad prawnych pojazdu.

Policjanci zatrzymali 30-latka, odzyskując trzy samochody, które nieuczciwy handlowiec zdążył już sprzedać. Mężczyzna został przesłuchany, a zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów oszustwa. Podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

ŹródłoKMP Krosno
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -
Przegrywanie kaset VHS
Wyróżnione
Podobne artykuły
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx