- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoKORWiN i Konfederacja domagają się wyjaśnienia śmierci Andrzeja Leppera

KORWiN i Konfederacja domagają się wyjaśnienia śmierci Andrzeja Leppera

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

KORWiN i Konfederacja chcą powołania komisji śledczej do zbadania zarzutu nieprawidłowości przy wyjaśnianiu okoliczności śmierci wicepremiera Andrzeja Leppera. Konferencja prasowa przy biurze posłanki Joanny Frydrych w Krośnie.

Kluby Konfederacji zorganizowały w dzisiaj (10 sierpnia) w Krośnie w samo południe, konferencję prasową przed siedzibą posłanki Joanny Frydrych przy ul. Piłsudskiego.

Wzięli niej udział między innymi przedstawicielka Konfederacji Korony Polskiej Karolina Pikuła, szef struktur Ruchu Narodowego w Powiecie Krośnieńskim Janusz Serwiński, prezes Okręgu 22 MDW KORWiN Jakub Kędzierski oraz Mikołaj Stefanik.

Chcemy przypomnieć o sprawie, która powinna zostać zbadana już na samym początku, sprawie, która nie powinna być tematem dzisiejszej konferencji prasowej, jeśli śledztwo po śmierci wicepremiera Andrzeja Leppera byłoby przeprowadzone w sposób skrupulatny i dokładny – stwierdził Mikołaj Stefanik.

Zdaniem przedstawicieli Klubów Konfederacji w sprawie śmierci Andrzeja Leppera krąży wiele teorii i wiele domysłów i dlatego chcą powołania komisji śledczej, która zbadałaby, czy śledztwo ponad 11 lat temu zostało przeprowadzone dokładnie, a fakty, które zostały wówczas podane, są prawdziwe, czy też było zupełnie inaczej.

Janusz Serwiński przypomniał, że 5 sierpnia 2011 roku Andrzej Lepper został znaleziony martwy w swoim biurze w Warszawie.

Jednak opinia publiczna nie do końca jest przekonana, że śledztwo zostało przeprowadzone rzetelnie. Mówimy przecież o wicepremierze rządu RP. Dlatego potrzebna jest komisja śledcza, która wyjaśni i rozwoje wszelkie wątpliwości – powiedział Janusz Serwiński.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu poseł Konfederacji Robert Winnicki złożył u marszałek Sejmu Elżbiety Witek projekt uchwały w sprawie powołania Sejmowej Komisji Śledczej ds. zbadania zarzutu nieprawidłowości w postępowaniu karnym wyjaśniającym okoliczności śmierci wicepremiera Andrzeja Leppera.

Na temat zadań komisji śledczej mówił na konferencji prasowej Jakub Kędzierski. Stwierdził między innymi, że pierwsze procedury śledcze, które zostały wszczęte, budzą wiele wątpliwości i kontrowersji.

Jeśli po 11 latach służby państwowe wspólnie z prokuraturą i służbami specjalnymi nie są w stanie skoordynować i skutecznie przeprowadzić śledztwa, w sprawie śmierci wicepremiera polskiego rządu, trzeba powołania Sejmowej Komisji Śledczej – dodał Jakub Kędzierski.

Uczestnicy konferencji prasowej zapowiedzieli, że zwrócą się do lokalnych parlamentarzystów w okręgu nr 22 z wnioskami, by poparli powołanie takiej komisji. Jako pierwszy złożyli wniosek w biurze posłanki Joanny Frydrych.

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx