- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoKonferencja partii KORWiN i Młodych dla Wolności dotycząca podwyżek cen paliw

Konferencja partii KORWiN i Młodych dla Wolności dotycząca podwyżek cen paliw

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

Dzisiaj na krośnieńskim Rynku odbyła się konferencja prasowa partii KORWiN oraz Młodych dla Wolności na temat ostatnich gwałtownych podwyżek cen paliw, a także zaproponowanej przez Konfederację ustawy – Tanie Paliwo.

Konferencję prasową poprowadził jeden z przedstawicieli Partii KORWiN – Maks Florek.

Uczestnicy konferencji mówili m.in o rekordowych kwotach jakie przychodzi nam dziś płacić za paliwa dostępne na stacjach, a także o wpływie owych cen na całość gospodarki.

Polska znalazła się w sytuacji w której nie była od przeszło kilkunastu lat, nieodpowiedzialna polityka finansowa państwa doprowadziła do 6% inflacji, drastycznych podwyżek cen paliw

Szanowni Państwo, dziś Polska znalazła się w sytuacji w której nie była od przeszło kilkunastu lat, nieodpowiedzialna polityka finansowa państwa doprowadziła do 6% inflacji, drastycznych podwyżek cen paliw – a to wszystko skorelowane z kryzysem po lockdown-owym daje nam mieszankę na którą Polacy na pewno nie są gotowi. (…) Trzeba zauważyć że tak chore ceny na stacjach przekładają się dosłownie na każdy inny produkt, każdą inną usługę w połączeniu z inflacją na poziomie być może lada moment 7% stoimy w momencie tragicznym dla Polaków – rozpoczął wiceprezes okręgu Mikołaj Stefanik

Politycy KORWiN w dalszej części konferencji krytykowali działania rządu, a także przybliżyli koszty jakie zawierają poszczególne rodzaje paliw.

(…) Mamy dane, nie z podejrzanych stron w internecie, a z Polskiego Instytutu Paliw i Energii Odnawialnej – ceny paliw w ponad połowie stanowią opłaty i podatki. W wypadku BP 95, jest to 19% VAT, 3% opłata paliwowa, bagatela 26% AKCYZY, a także ok. 2,5% opłaty emisyjnej – skandaliczne i nie do przyjęcia drenowanie portfeli polaków. My mówimy temu NIE – objaśniał Patryk Prajsnar z Młodych dla Wolności.

Członkowie partii KORWiN przedstawili także projekt ustawy złożonej w Sejmie przez posłów Konfederacji oraz koła Polskie Sprawy.

Szanowni Państwo, znów okazuje się że Konfederacja jest jedyną siłą polityczną w Polsce, jedyną siłą polityczną w polskim parlamencie która konsekwentnie i skutecznie stoi na straży interesów polaków, a także na straży realizacji postulatów programowych. My już kilka miesięcy temu w programie „Polska Na Nowo” mówiliśmy o obniżce opłat za paliwa, wtedy proponowaliśmy obniżkę do poziomu ok. 3.08 zł w przypadku PB95, dziś ze względu na wzrost cen na rynkach światowych tak duży spadek ceny jest niemożliwy – natomiast wychodzimy temu naprzeciw i składamy w sejmie projekt zakładający obniżkę cen paliw do ok. 4.09zł w przypadku PB95 i 4.12zł w przypadku ON. Projekt zakłada m.in obniżkę akcyzy do 15%, zablokowanie VAT-u na poziomie nie wyższym niż 10% ceny paliw, likwidację opłaty emisyjnej oraz obniżkę opłaty paliwowej. Musimy to zrobić by portfele polaków i budżety przedsiębiorców mogły w końcu odetchnąć – przedstawiał Jakub Kędzierski z Partii KORWiN

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
ŹródłoKORWiN i MDW
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx