- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaZdrowie i UrodaJak często twoje dziecko powinno odwiedzać stomatologa?

Jak często twoje dziecko powinno odwiedzać stomatologa?

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

Jak w innych dziedzinach medycyny, tak i w stomatologii olbrzymie znaczenie ma profilaktyka. Regularne wizyty w gabinecie dentysty pozwalają ograniczyć spotkania do kontroli lub ewentualnie drobnych zabiegów.

Współcześnie o prawidłowej pielęgnacji uzębienia wiemy znacznie więcej niż nasi rodzice czy dziadkowie. Niemniej wciąż można spotkać się z opiniami, że nie warto leczyć mleczaków, bo przecież i tak wypadną. To niewłaściwe podejście, mogące mieć poważne konsekwencje dla zdrowia dziecka – a później dorosłego. Co więcej, warto odwiedzać stomatologa już od momentu, gdy maluszkowi wyrastają pierwsze zęby.

Pierwsza wizyta u stomatologa – kiedy?

Niektórych może to dziwić, ale z pierwszą konsultacją stomatologiczną nie powinno się zwlekać dłużej niż do 18. miesiąca życia dziecka. W trakcie wizyty adaptacyjnej malec ma możliwość poznać gabinet oraz oswoić się z dentystą. Dobrym rozwiązaniem może być znalezienie osoby zajmującej się pracą z małymi pacjentami. Nie w każdym gabinecie spotkamy personel z odpowiednim podejściem. Może być to doświadczony stomatolog z szeroką wiedzą oraz umiejętnościami, ale bez naturalnej łatwości w nawiązywaniu kontaktu z dziećmi. Warto wziąć pod uwagę specjalistę takiego jak stomatolog dziecięcy Warszawa, Kraków, Trójmiasto czy Zakopane – w wielu miejscowościach pracują tacy lekarze.

Zwykle pierwsza wizyta ma charakter kontrolny. Nie wiąże się z wykonywaniem żadnych zabiegów, co oznacza, że mały pacjent nie będzie czuł się niekomfortowo. Specjalista ocenia, czy proces ząbkowania przebiega prawidłowo. Sprawdza również szczękę dziecka (jej budowę).

Jak często odwiedzać stomatologa dziecięcego?

Zazwyczaj najmłodsi, którzy nie mają jeszcze stałego uzębienia, powinni odwiedzać stomatologa co mniej więcej 3 miesiące. Jeżeli dentysta nie zauważy żadnych niepokojących objawów, nie ma potrzeby częstszych wizyt.

Decyzja o unikaniu stomatologa do chwili, gdy u dziecka pojawią się problemy z zębami, nie należy do rozsądnych. Bardzo łatwo w takiej sytuacji o skojarzenie gabinetu z bólem. Najlepiej przyzwyczajać malca do placówki za pomocą regularnych wizyt kontrolnych. Dziecko nie będzie wiązało odwiedzin kliniki z bolesnymi procedurami, przez co nie będzie bało się do niej chodzić.

Mleczaki – dlaczego warto o nie dbać?

Pojawienie się pierwszych zębów to doskonała okazja do wdrażania nauki szczotkowania. Im szybciej maluch nauczy się, że trzeba dbać o uzębienie, tym lepiej. Prawidłowe nawyki z dzieciństwa będą owocować w przyszłości. Analogicznie, niedopilnowanie tej sfery z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi do niechęci do mycia zębów. Prócz tego psujące się mleczaki mogą mieć negatywny wpływ na stałe zęby, które staną się bardziej narażone na atak próchnicy.

Współcześnie nietrudno znaleźć stomatologa dziecięcego, zarówno w dużym mieście, jak i w mniejszych miejscowościach. Przykładowo, rodzicom poszukującym specjalisty takiego jak dentysta Warszawa Bemowo ma wiele do zaoferowania. Między innymi, znajduje się tutaj time for Dentist, kameralna przychodnia stomatologiczna. Przyjmuje osoby w każdym wieku, w tym małych pacjentów. Dzieci z pewnością polubią to miejsce.

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo