- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoEtnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza na bezpłatne warsztaty taneczne dla dorosłych

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza na bezpłatne warsztaty taneczne dla dorosłych

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza do udziału w bezpłatnym cyklu warsztatów tanecznych. Podczas zaplanowanych spotkań uczestnicy zapoznają się z tańcami ludowymi ziemi rzeszowskiej, ze szczególnymi uwzględnieniem tańców krośnieńskich!

Cykl warsztatów obejmuje 6 spotkań (każde po ok. 4 h), podczas których uczestnicy skorzystają z wiedzy specjalistów w zakresie tańców ludowych. Prowadzącymi będzie Pani Alina Kościółek-Rusin oraz Pan Artur Szlachetka.

W programie spotkań znajdują się zajęcia poświęcone poznaniu podstaw tańca ludowego (tj. przyjęcie właściwej postawy, kierunki tańców, ustawienie w parach i prawidłowe rozpoczęcie tańca, rozróżnienie tańców trójmiarowych i dwumiarowych w oparciu o rytmikę). Podczas zaplanowanych warsztatów uczestnicy poznają m.in. polkę, oberka, walczyka, tramelkę, hacioka, suwanego oraz wiele innych.* 

Warsztaty są skierowane do osób dorosłych, zarówno początkujących jak i tych, którzy mają już doświadczenie w dziedzinie tańca. Zachęcamy do zapisywania się w parach (jednakże zapis w parze nie jest warunkiem obowiązkowym do udziału w warsztatach, można zapisać się także indywidualnie).

Spotkania w ramach cyklu odbędą się w dniach: 22 lipca, 23 lipca, 5 sierpnia, 12 sierpnia, 13 sierpnia, 2 września. Zajęcia będą się odbywać w stałych godzinach: 11:00-15:00 w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno).

Szczegóły warsztatów oraz formularz zapisów znajduje się na stronie internetowej Etnocentrum

*Zakres tematyczny będzie dostosowywany przez prowadzących do poziomu grupy.


Przedsięwzięcie jest częścią Projektu pn. „Kreujemy+ Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy = KROSNO” realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”

Wysokość otrzymanego dofinansowania na projekt wynosi 15 328 498,86 PLN. Beneficjentem jest Gmina Miasto Krosno. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców.

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx