Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza do udziału w bezpłatnym cyklu warsztatów tanecznych. Podczas zaplanowanych spotkań uczestnicy zapoznają się z tańcami ludowymi ziemi rzeszowskiej, ze szczególnymi uwzględnieniem tańców krośnieńskich!
Cykl warsztatów obejmuje 6 spotkań (każde po ok. 4 h), podczas których uczestnicy skorzystają z wiedzy specjalistów w zakresie tańców ludowych. Prowadzącymi będzie Pani Alina Kościółek-Rusin oraz Pan Artur Szlachetka.
W programie spotkań znajdują się zajęcia poświęcone poznaniu podstaw tańca ludowego (tj. przyjęcie właściwej postawy, kierunki tańców, ustawienie w parach i prawidłowe rozpoczęcie tańca, rozróżnienie tańców trójmiarowych i dwumiarowych w oparciu o rytmikę). Podczas zaplanowanych warsztatów uczestnicy poznają m.in. polkę, oberka, walczyka, tramelkę, hacioka, suwanego oraz wiele innych.*
Warsztaty są skierowane do osób dorosłych, zarówno początkujących jak i tych, którzy mają już doświadczenie w dziedzinie tańca. Zachęcamy do zapisywania się w parach (jednakże zapis w parze nie jest warunkiem obowiązkowym do udziału w warsztatach, można zapisać się także indywidualnie).
Spotkania w ramach cyklu odbędą się w dniach: 22 lipca, 23 lipca, 5 sierpnia, 12 sierpnia, 13 sierpnia, 2 września. Zajęcia będą się odbywać w stałych godzinach: 11:00-15:00 w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej (ul. Kolejowa 29a, Krosno).
Szczegóły warsztatów oraz formularz zapisów znajduje się na stronie internetowej Etnocentrum
*Zakres tematyczny będzie dostosowywany przez prowadzących do poziomu grupy.
Przedsięwzięcie jest częścią Projektu pn. „Kreujemy+ Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy = KROSNO” realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.
„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”
Wysokość otrzymanego dofinansowania na projekt wynosi 15 328 498,86 PLN. Beneficjentem jest Gmina Miasto Krosno. Celem projektu jest kompleksowa poprawa jakości życia w Krośnie oraz lepsze dostosowanie administracji Krosna do potrzeb mieszkańców.