- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaZdrowie i UrodaStymulator tkankowy skóry twarzy – rewolucja w odmładzaniu!

Stymulator tkankowy skóry twarzy – rewolucja w odmładzaniu!

Dlaczego nie stymulujemy a wypełniamy?   

Stymulatory tkankowe, to zagadnienie, które coraz częściej pojawia się w salonach kosmetologii oraz gabinetach medycyny estetycznej, dlatego warto się tej grupie zabiegów przyjrzeć z bliska. Tkankowe stymulatory to obecnie hit wśród zabiegów estetycznych.

Co to są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to substancje, które dają nam naturalny efekt odmładzania skóry bez zmiany rysów twarzy. Odmładzanie skóry za pomocą stymulatorów opiera się na stymulowaniu a nie na wypełnianiu tkanek, jak w przypadku kwasu hialuronowego. Po wykonaniu serii zabiegów z użyciem stymulatorów skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają wypłaceniu.

Stymulator tkankowy skóry twarzy – rewolucja w odmładzaniu!

Zatem, jeżeli zależy nam aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej i był bardziej naturalny wówczas możemy skorzystać ze stymulatorów tkankowych. Stymulatory tkankowe pobudzają naturalnie zachodzące procesy w naszej skórze, dzięki czemu efektami zabiegowymi możemy się cieszyć dłużej, niż w przypadku wypełniaczy. 

Dla kogo przeznaczone są takie preparaty? 

Nie ma tutaj znaczenia rok urodzenia, a jakość skóry i jej potrzeby. Także z powodzeniem możemy wykonać zabieg u 25 latki jak i u 65 latki. To kwestia doboru odpowiedniej substancji.

Efekty jakich możemy się spodziewać po serii zabiegów, to przede wszystkim silne nawilżenie i ujędrnienie skóry. Polinukleotydy, które zawarte są w niektórych preparatach mają jeszcze większe możliwość nawilżenia skóry niż znany wszystkim kwas hialuronowy, a dodatkowo bardzo silnie napinają skórę i poprawiają jej sprężystość. 

Wskazania do zabiegu symulatora tkankowego twarzy:

 • oznaki starzenia się, w postaci załamań skórnych
 • zarysowana bruzda nosowo-wargowa
 • widoczna rynienka doliny łez
 • kurze łapki
 • zasinienia pod oczami
 • utrata jędrności 
 • spadek gęstości skóry
 • zaburzony owal twarzy, tzw. chomiki
 • przesuszona i poszarzała skóry
 • działanie profilaktyczne, aby za 10 lat kondycja skóry była tak dobra jak w tym momencie!

Efekty osiągnięte dzięki symulatorom tkankowym twarzy

 • ujędrnienie i  zagęszczenie skóry
 • podkreślenie owalu twarzy
 • redukcja drugiego podbródka i chomików
 • działanie antygrawitacyjne
 • redukcja zmarszczek
 • nawilżenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry

Dlaczego więc stymulator jest lepszym rozwiązaniem od wypełniaczy?

Stymulator tkankowy skóry twarzy – rewolucja w odmładzaniu!

Dzięki stymulacji naturalnie zachodzących procesów w naszej skórze, uzyskujemy naturalny efekt na dłużej! Przy użyciu wypełniacza uzyskujemy chwilowy efekt wolumetryczny, który stopniowo zanika. Warto wiedzieć, jakie są różnice między produktami stymulującymi kolagen a wypełniaczem.

Różnice między symulatorami tkankowymi o wypełniaczami

Podstawową różnicą między tymi dwoma preparatami jest obecność kwasu hialuronowego, o zwiększonej lepkości, który w stymulatorach nie występuje w postaci usieciowanej. Przez co nie nadaje skórze twarzy efektu wolumetrycznego, tak jak w przypadku zastosowania wypełniaczy. W ich składzie znajdziemy wyłącznie usieciowany kwas hialuronowy, bez dodatkowych substancji aktywnych. Co za tym idzie, przy zastosowaniu stymulatorów nie uzyskamy sztucznego, przerysowanego efektu! Potrafimy uwydatnić kości policzkowe, zredukować tkankę tłuszczową w strefie policzków oraz zadbać o strefę oczu i problematyczną dolinę łez, bez uzyskania wolumetrycznego i często niestety przerysowanego efektu wypełnienia. 

Monika Józefczyk
Monika Józefczykhttps://www.atelierurody.pl/
Moją pasję do kosmetyki i zabiegów z tym związanych zrealizowałam poprzez wybór studiów o kierunku kosmetologicznym. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe uczestnicząc w różnych szkoleniach, konferencjach, targach z branży kosmetycznej i SPA oraz dzięki lekturze podręczników z zakresu kosmetologii. Na bieżąco monitoruję i śledzę europejskie i światowe rynki, aby móc zaoferować Państwu jak najbardziej efektywne i sprawdzone zabiegi.
- Reklama -
Przegrywanie kaset VHS
Wyróżnione
Podobne artykuły
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx