Strona głównaSponsorowaneMiłorząb japoński - czym jest i czy warto go stosować?

Miłorząb japoński – czym jest i czy warto go stosować?

Miłorząb japoński, czy też miłorząb dwuklapowy, to wyjątkowy gatunek drzewa pochodzącego z Azji, którego właściwości lecznicze są doceniane w medycynie naturalnej od wielu wieków. Wykorzystuje się w tym celu różnego rodzaju preparaty, ale szczególnie popularny jest napar, który wg podań ludowych ma dawać długie i zdrowe życie, wpływać na piękną skórę oraz poprawiać działanie pamięci. Warto jednak wspomnieć jeszcze o jednej ciekawej rzeczy. Otóż miłorząb japoński uznawany jest za “żywą skamielinę”. Wszystko z uwagi na fakt, że żyjące drzewa mogą przetrwać nawet 4000 lat. Mimo pozytywnie brzmiącej nazwy jaką jest nazwa Miłorząb japoński, to być może lepiej będzie znana nazwa łacińska – Ginkgo biloba, która widnieje na wielu suplementach diety, preparatach, ekstraktach, czy nawet herbatach. To wszystko powoduje, że warto przyjrzeć się dokładniej miłorząbowi japońskiemu i przekonać się, czy w tym przypadku także medycyna tradycyjna z krajów azjatyckich jest tak wartościowa, jak podają stare pisma.

Właściwości miłorzębu japońskiego – Ginkgo biloba

Miłorząb japoński chociaż występuje w wielu krajach wschodniej Azji, to jego zastosowanie medyczne jest znane głównie z tradycyjnej medycyny chińskiej. W krajach, w których wykorzystuje się jego prozdrowotne właściwości jest nazywany nawet boskim drzewem życia. Miano “żywej skamieliny” uzyskał natomiast także z uwagi na jego odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Jednak przejdźmy do właściwości. Liście Ginkgo biloba zawierają w sobie substancje lecznicze, które wykazują działanie antyoksydacyjne, a także neuroprotekcyjne. Czyli chroniące nerwy przed ewentualnymi uszkodzeniami. 

To natomiast powoduje, że miłorząb japoński może być wykorzystywany w prewencji oraz leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera, czy też Parkinsona. Co więcej, dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym, liście miłorzębu japońskiego mogą chronić organizm przed procesami starzenia się, a także licznymi chorobami, także typu nowotworowego. Ponadto, ekstrakt z miłorzębu japońskiego wpływa regulacyjnie na przepływ krwi w organizmie oraz ogólnie pozytywnie na cały układ krążenia i pracę mózgu. Ponadto sam mózg jest wyjątkowo wrażliwy na działanie wolnych rodników tlenowych, a z tego powodu antyoksydanty są jeszcze bardziej wartościowe dla naszego organizmu. To też jest przyczyną, dlaczego Ginkgo biloba jest częstym składnikiem w przypadku suplementów na mózg i pamięć.

Czemu zawdzięcza swoje właściwości miłorząb japoński?

Miłorząb japoński z uwagi na swoje prozdrowotne i szerokie właściwości, musi po prostu posiadać bogaty skład w różnego rodzaju substancje odżywcze. Tak też faktycznie jest. Ginkgo biloba posiada bogactwo flawonoidów oraz terpenoidów, a ponadto odnaleziono w jego ekstraktach także kwas fenolowy, karoten, selen, czy też witaminy C oraz E. To właśnie m.in. wspomniane witaminy odpowiadają za silne działanie antyoksydacyjne, a sama witamina E jest także nazywana witaminą młodości. To tylko podkreśla fakt, że miłorząb japoński wpływa na wygląd skóry oraz ogólnie opóźnienie procesów starzenia się organizmu. 

Co więcej, miłorząb japoński chroni organizm przed neurotoksycznością glutamininanów i chroni móżg przed uszkodzeniami neuronowymi. Ekstrakty tego typu wpływają także na zmniejszenie ryzyka udaru z uwagi na właściwości przeciwzakrzepowe, a także wpływa na lepsze dotlenienie oraz ogólne odżywienie mózgu. To tylko pokazuje jak wiele korzyści może przynieść jego suplementacja i dlaczego warto go stosować. Chcąc znaleźć preparaty zawierające Ginkgo biloba, warto przyjrzeć się ofercie sklepu SFDgdzie dostępne są różnego rodzaju suplementy diety i odżywki treningowe. Na pewno uda się znaleźć jakiś ciekawy preparat w Twojej sytuacji.

Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
Wyróżnione
- Reklama -
Podobne artykuły