- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoKULTURA REMIKSU – Osiedle w Domu Kultury

KULTURA REMIKSU – Osiedle w Domu Kultury

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

W czasie wakacji w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie nie zabraknie nowości i… przewrotności.

W Domu Kultury zmieścimy całe osiedle Tysiąclecia, połączymy pokolenia, gusta i potrzebę działania z jego realizacją. „Kultura remiksu – osiedle w Domu Kultury” to projekt skrojony na miarę potrzeb mieszkańców Osiedla Tysiąclecia oraz osób z nim związanych, okazja do spotkań i rozmów, udziału w warsztatach i wykładach, pokazaniu swoich zainteresowań i znalezienia odpowiedzi na pytanie o to, jak czas wolny spędzamy sami, a jak nasi sąsiedzi. Kultura remiksu to sztuka łączenia, a nic tak nie łączy jak ludzie i kultura.

  • Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno
  • Termin: lipiec – wrzesień 2021
  • Szczegóły: www.rckp.krosno.pl
  • Organizator: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
  • Partnerzy: Grupa GraTy, Rada Osiedla Tysiąclecia w Krośnie

Wstęp: warsztaty oraz wykład bezpłatne, obowiązuje wcześniejsza rejestracja
Zapisy przez formularz elektroniczny dostępny na stronie: www.rckp.krosno.pl
Szczegóły oraz dodatkowe informacje: www.rckp.krosno.pl, tel. 13 43 218 98, osobiście: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”

W ramach projektu przeprowadzony zostanie cykl działań, które posłużą do stworzenia nowej formy zaangażowania na bazie współpracy i koncepcji projektowania partycypacyjnego oraz nawiązania partnerskiej relacji ze społecznością lokalną w rozwiązywaniu problemów i zaspokajaniu potrzeb. Tematem przewodnim będzie szeroko rozumiana KULTURA REMIKSU w kontekście zainteresowań mieszkańców – hobbystów, połączenie sztuki i użyteczności, uwrażliwiania mas na potrzeby jednostki, łączenie pokoleń i gustów oraz połączenie domu kultury z osiedlem, na którym się mieści.

Pokusimy się o organizację warsztatów poznawczych i wydobywczych, o transformację domu kultury przez wspólną ze społecznością lokalną organizację wystaw dotyczących kolekcjonerstwa (hobby) i aranżację na potrzeby wystaw przestrzeni instytucji. Dom kultury będzie miejscem styku sztuki, zainteresowań i projektowania przestrzeni przez mieszkańców os. Tysiąclecia (na tym osiedlu mieści się RCKP). We współpracy z lokalnymi animatorami i liderami znajdziemy wśród mieszkańców hobbystów, których zbiory trafią na wystawę.

W drodze spotkań ze społecznością lokalną powstaną projekty aranżacji wnętrz galerii wystawienniczych i koncepcje kolejnych działań edukacyjno-animacyjnych w temacie kultury remiksu (warsztaty, spotkania etc.) realizowanych w sierpniu i wrześniu. Wydarzenie jest pretekstem do spojrzenia na zmianę zainteresowań – umożliwi ono znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak z pozoru błahe decyzje podejmowane w dzieciństwie wpłynęły na kreowanie dorosłego życia i tożsamości.

Projekt dwuetapowy: etap pierwszy (od lipca do sierpnia); etap drugi (od sierpnia do września)

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx