- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaKrosnoKrosno nie marnuje!

Krosno nie marnuje!

Od niedawna mieszkańcy Krosna stali się częścią społeczności Pogromców Marnowania Jedzenia. W dość krótkim czasie osiągnęli spory sukces, ponieważ korzystając z aplikacji Too Good To Go, uratowali aż 2 600 posiłków, które mogły trafić do kosza. Tym samym zaoszczędzili naszej Planecie aż 6 500 kg emisji CO2e. Too Good To Go to narzędzie, gdzie można znaleźć i upolować pyszne paczki niespodzianki w przystępnej cenie. Wśród miejsc, które dołączyły do walki z marnowaniem jedzenia w Krośnie, znalazły się m.in.: Stacje BP, Delikatesy z Natury, Carrefour, Sklep-S, Zaparzymy.pl, Wegańskie Krosno czy Grycan.

Krośnianie dobrze znają ideę foodsharingu, która na stałe zagościła w mieście w 2019 roku, kiedy to uczniowie związani z młodzieżowym strajkiem klimatycznym wpadli na pomysł utworzenia lokalnej Jadłodzielni. Inicjatywa okazała się na tyle trafna, że od tamtej pory pod szyldem Foodsharing Polska działa miejsce, gdzie mieszkańcy Krosna mogą pozostawić nadwyżkową żywność, której nie są w stanie już zjeść lub przetworzyć. W ostatnim czasie lokalna społeczność ma również możliwość ratowania jedzenia, używając Too Good To Go. To aplikacja dla każdego posiadacza smartfona łącząca mieszkańców miasta i okolic z ulubionymi lokalami, które na koniec dnia przygotują pyszną paczkę-niespodziankę ze świeżą, niesprzedaną danego dnia żywnością. Narzędzie pomaga nie tylko zagospodarować nadwyżkę jedzenia, ale również wspiera branżę gastronomiczną, która w ten sposób ogranicza straty. Krosno to już kolejne miasto na mapie Polski, gdzie można uratować przepyszne posiłki. Wystarczy zainstalować aplikację, znaleźć i zarezerwować paczkę niedaleko nas, po czym odebrać w wyznaczonym oknie odbioru. Za jedzenie zapłacimy tylko 1/3 ceny standardowej.

Witamy Krosno na pokładzie Pogromców Marnowania Jedzenia. Bardzo nas cieszy, że mieszkańcy miasta polubili Too Good To Go, o czym świadczy ilość upolowanych dotychczas paczek. Jestem pewna, że to początek naszej wspólnej drogi i razem uratujemy tony pysznego jedzenia, jak również wesprzemy restauratorów w walce z marnowaniem

Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go

Z Too Good To Go można również korzystać w Częstochowie, Opolu, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Katowicach, Bielsku-Białej, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, Olsztynie i Elblągu.

Warto przypomnieć, że problem wyrzucania żywności dotyczy każdego z nas. Jak wskazują najnowsze badania w ramach projektu PROM, rocznie marnujemy 4,8 mln ton jedzenia! Oznacza to, że w Polsce w każdej sekundzie przez cały rok wyrzucanych do kosza jest blisko 153 kilogramy żywności w całym łańcuchu, z czego aż 92 kg w polskich domach – czyli zawrotne 60%. Na całym świecie w każdej sekundzie 51 ton jedzenia ląduje w koszu, co nie jest bez znaczenia dla środowiska. Produkcja każdego produktu żywnościowego zużywa określoną ilość wody i energii. Wraz z wyrzucanym posiłkiem marnujemy również naturalne zasoby naszej planety. Aż 8%-10% globalnej emisji gazów cieplarnianych ma swoje źródło w zmarnowanym jedzeniu.

Każda uratowana paczka niespodzianka, to ekwiwalent 2,5 kg niezmarnowanej emisji CO2e. W ciągu rocznej działalności użytkownicy aplikacji uratowali ponad 1 milion paczek-niespodzianek, nie marnując tym samym 2 500 000 kg CO2e To tyle, ile wyemitowałyby 544 samochody osobowe jeżdżące non-stop przez cały rok.

Lista pierwszych partnerów Too Good To Go dostępnych w regionie wydłuża się każdego dnia. Aby dołączyć swój biznes do rewolucji w niemarnowaniu, wystarczy wejść na stronę: https://toogoodtogo.pl/pl/business

Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -
Przegrywanie kaset VHS
Wyróżnione
Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

4 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ella

Żywność jest czymś świętym. To podstawa dbajmy o to! I szanujmy ziemię!

1
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx