- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoKrośnieńska policja pomogła 73-latkowi

Krośnieńska policja pomogła 73-latkowi

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

73-letni mężczyzna upadł na balkonie swojego mieszkania i nie był w stanie podnieść się o własnych siłach. Zaalarmowani policjanci z komisariatu w Korczynie, dostali się na piętro kamienicy i udzielili pomocy poszkodowanemu.

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 11, na ul. Rynek w Korczynie. Do budynku miejscowego posterunku zgłosiła się kobieta, która chwilę wcześniej, przechodząc chodnikiem, usłyszała dobiegające z balonu kamienicy wołanie o pomoc.

Policjanci natychmiast zareagowali, jednak po dotarciu w rejon wskazanego budynku okazało się, że wzywająca pomocy osoba znajduje się na piętrze kamienicy. Drzwi mieszkania były zamknięte, a sytuacja wymagała natychmiastowego działania. Policjanci zatrzymali przejeżdżający samochód, którego właściciel przewoził drabinę. Przy jej wykorzystaniu funkcjonariusze weszli na balkon budynku, gdzie leżał starszy mężczyzna.

Policjanci udzielili pomocy poszkodowanemu, który prawdopodobnie doznał chwilowej utraty przytomności. Po jej odzyskaniu 73-latek nie był w stanie o własnych siłach wstać i wrócić do mieszkania. Sytuacja była poważna, gdyż rozgrzewająca się powierzchnia balkonu stwarzała dodatkowe niebezpieczeństwo przegrzania organizmu leżącego tam bezwładnie seniora.

Funkcjonariusze przenieśli mężczyznę do mieszkania i powiadomili pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przetransportował 73-latka na szczegółowe badania do szpitala.

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
ŹródłoKPP Krosno
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo
5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx