- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoKoncert Studia Piosenki Swing – „Jolka, Jolka pamiętasz”

Koncert Studia Piosenki Swing – „Jolka, Jolka pamiętasz”

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w Letnich koncertach za kurtyną. Wakacyjny cykl spotkań muzyków z publicznością zaczynamy od koncertu Studia Piosenki Swing – „Jolka, Jolka pamiętasz” poświęconego twórczości Romualda Lipki. Podczas wydarzenia usłyszeć będzie można utwory z repertuaru Budki Suflera, Urszuli czy Izabeli Trojanowskiej.

Wystąpią:

  • Wokaliści i absolwenci Studia Piosenki SWING
  • Zespół muzyczny: Marcin Bazan, Stanisław Grela, Maciej Jurczak, Grzegorz Przepióra, Przemysław Podmostko
  • Przygotowanie: Lucyna Durał, Grzegorz Przepióra, Sabina Patla
  • Repertuar: Budka Suflera, Felicjan Andrzejczak, Izabela Trojanowska, Urszula, Anna Karwan i inni

Romuald Lipko

Romuald Lipko, wybitny kompozytor, bez którego polska muzyka popularna miałaby zupełnie inny kształt. Utalentowany multiinstrumentalista, grający m.in. na klawiszach, trąbce, gitarze basowej. Lider legendarnego zespołu Budka Suflera. Artystę prowadziły wieloma drogami jego talenty muzyczne, które na stałe zapisały się na kartach historii naszej muzyki rozrywkowej.

Jemu zawdzięczamy stworzenie największych hitów Budki Suflera (m.in. „Jolka, Jolka pamiętasz” czy „Jest taki samotny dom”), ale to nie znaczy, że zamykał się na współpracę z innymi artystami. Z chęcią produkował dla najważniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Lipko często mówił o swojej „twórczej nadproduktywności”, która szybko sprawiła, że zaczął pisać piosenki także dla innych wykonawców. Z Anną Jantar skomponował „Nic nie może wiecznie trwać”, „Do żony wróć”, „Układ z życiem”. Z Urszulą nagrał „Dmuchawce latawce wiatr”, „Malinowy król”, „Za twoje zdrowie mała”. W duecie z Ireną Santor stworzył „Jak fart, to fart”, „Jeszcze kochasz mnie”, a z Marylą Rodowicz „Tak nam słodko, tak nam gorzko”. Napisał także „Aleję Gwiazd” dla Zdzisławy Sośnickiej.

Studio Piosenki SWING (RCKP Krosno)

Od pierwszego dnia ma tego samego instruktora. Wychowankowie wracają na koncerty, spotykają się, wspierają i kibicują kolejnym osiągnięciom. Lucyna Durał prowadzi zajęcia, stawiając sobie za cel rozwój talentu i osobowości oraz przygotowanie do występów estradowych swoich młodych podopiecznych. Naucza poprawnego śpiewu z odpowiednią interpretacją i właściwym sposobem poruszania się na scenie. Repertuar dobiera z uwzględnieniem indywidualnych cech i możliwości każdego uczestnika. Jej wychowankowie mają wiele okazji do publicznych wystąpień oraz do organizacji własnych wydarzeń, takich jak koncerty noworoczne czy zaduszki. Wielu z młodych wokalistów Studia Piosenki SWING zdobyło laury konkursów i festiwali różnego stopnia. Z powodzeniem uczestniczą w programach telewizyjnych jak The Voice of Poland czy Mam Talent. Studio Piosenki SWING koncertuje w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. Od kilku lat na scenie wokalistom towarzyszą muzycy-instrumentaliści.

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno

Termin: 4 lipca 2021, godzina 18.00

Bilety: 20 zł, 15 zł ulgowy, 14 zł z Krośnieńską Kartą Mieszkańca

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek – piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniem

oraz w sprzedaży online: https://bilety.rckp.krosno.pl/

Informacje dodatkowe: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo
5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx