- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoBIO-odpady - już od lipca odbierze je miasto

BIO-odpady – już od lipca odbierze je miasto

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

Już od przyszłego tygodnia (1.07) rozpocznie się zbiórka odpadów pochodzenia roślinnego – kuchennych odpadków ulegających biodegradacji czyli tzw. BIO-odpadów. Na osiedlach, w altanach śmietnikowych, już niedługo pojawią się brązowe pojemniki. W zabudowie jednorodzinnej BIO-odpady będzie można gromadzić w brązowych workach, które dostarczone zostaną przez firmę REMONDIS KROeko tym osobom, które nie zgłosiły posiadania przydomowego kompostownika.

Odbiór odpadów kuchennych ulegających biodegradacji odbywał się będzie w dniach odbioru odpadów zmieszanych, zgodnie z harmonogramem na rok 2021.Firma będzie też, każdorazowo po odebraniu pełnych worków z BIO-odpadami, pozostawiać odpowiednią ilość pustych.

Na osiedlach blokowych zbieranie odpadów kuchennych ulegających biodegradacji odbywać się będzie przy wykorzystaniu brązowych pojemników o pojemności 120 litrów lub 240 litrów, z oznaczeniem „BIO – MIASTO KROSNO”. Pojemniki te zostaną usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie pojemników na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne.

Bioodpady

Jednocześnie przypominamy, że od 1 stycznia 2020 r. właściciele nieruchomości jednorodzinnych mogą skorzystać z ulgi z tytułu kompostowania w kompostownikach przydomowych. Ulga wynosi 2 zł miesięcznie za każdą osobę wskazaną w deklaracji. W celu uzyskania zwolnienia należy złożyć nową deklarację.

Przypominamy także, że do brązowych worków nie należy wrzucać skoszonej trawy, liści i gałęzi. Można je oddać bezpłatnie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Białobrzeskiej.

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo
5 1 głos
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx