Policja zatrzymała kobietę, która na terenie gminy Rymanów okradała przydrożne kapliczki. Funkcjonariuszom udało się odzyskać skradzione figury, które od lat stanowią nieodłączny element miejscowego krajobrazu. 48-latka usłyszała zarzuty i przyznała się do ich popełnienia. Podejrzanej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Na początku września, policjanci otrzymali informację o włamaniach do przydrożnych kapliczek w Rymanowie oraz Posadzie Górnej. Łupem przestępcy padły 3 figury sakralne, co wzburzyło miejscową społeczność, dla której kapliczki są nieodłącznym elementem lokalnego krajobrazu oraz miejscem modlitewnych spotkań i kultu religijnego.
Pracujący nad sprawą policjanci z rymanowskiego komisariatu ustalili, że osobą odpowiedzialną za okradanie kapliczek może być 48-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego. Podejrzenia śledczych potwierdził zgromadzony materiał dowodowy. Ponadto, policjanci odzyskali skradzione figury, które już niebawem wrócą do wnętrz okradzionych kapliczek.
48-latka została przesłuchana i usłyszała zarzut kradzieży dwóch figur z kapliczki w Posadzie Górnej oraz kradzieży z włamaniem do kapliczki w Rymanowie. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

