- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaKrosnoZmarła Alina Obidniak

Zmarła Alina Obidniak

29 października 2021 roku zmarła krośnianka Alina Obidniak. Reżyserka, wieloletnia Dyrektorka naczelna i artystyczna Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Alina Obidniak – była Twórczynią poszukującą nowych form wyrazu i bliskiego kontaktu z Widzami. Odkrywczyni reżyserskich i aktorskich talentów. Pomysłodawczyni i Inicjatorka pionierskich działań z pograniczna różnych dziedzin sztuki: Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych, Laboratorium Samorozwoju, Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Kulturotwórczych. Dostarczycielka radości, niezapomnianych przeżyć, zamyślenia nad światem. Feministka i Ekolożka.
Laureatka wielu odznaczeń i nagród w dziedzinie teatru, Polska laureatka nagrody „Kobieta Europy”, przyznawanej przez Komisję Europejską. Odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Honorowa obywatelka Jeleniej Góry i węgierskiego Veszprém.

Pożegnanie Aliny Obidniak w Jeleniej Górze

Pożegnanie Aliny Obidniak odbędzie się 20 listopada 2021 roku w Jeleniej Górze. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.00 mszą św. w kaplicy na Starym Cmentarzu.
O godzinie 13.00 dyrekcja Teatru im. Cypriana Kamila Norwida zaprasza na spotkanie poświęcone Zmarłej – z udziałem Jej Przyjaciół.

Po ceremonii urna z prochami zostanie przewieziona do Krosna i złożona w grobie rodzinnym.

Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -
Przegrywanie kaset VHS
Wyróżnione
Podobne artykuły
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx