- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoProjekt rozwoju kompetencji przyszłości: Młodzieżowe Centrum Edukacji Realnej

Projekt rozwoju kompetencji przyszłości: Młodzieżowe Centrum Edukacji Realnej

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

Nasza lokalna inicjatywa edukacyjna, Młodzieżowe Centrum Edukacji Realnej (MCER), ma na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów w obszarze edukacji obywatelskiej oraz kompetencji społecznych, kulinarnych, medialnych, kulturowych obywatelskich i w zakresie przedsiębiorczości. Program MCER obejmuje szeroki zakres tematyczny, który pozwala młodym ludziom radzić sobie z wyzwaniami związanymi z zarządzaniem projektami, autoprezentacją i pracą zespołową. Te kompetencje przyszłości umożliwiają uczestnikom nie tylko odnalezienie się na rynku pracy i prowadzenie własnych przedsiębiorstw, ale także rozwijanie zaangażowania społecznego.

Zajęcia w ramach MCER odbywają się w formie warsztatów prowadzonych przez wykładowców, mentorów, praktyków i trenerów o teoretycznym i praktycznym przygotowaniu. Proponowany wstępny zakres tematyczny warsztatów obejmuje następujące obszary:

W ramach MCER prowadzona będzie edukacja kompetencji społecznych i obywatelskich w ujęciu medialnym, a także edukacja prawno-obywatelska. Pierwszy moduł skupi się się na kreatywnej i społecznej aktywności uczestników, ograniczając wiedzę teoretyczną do niezbędnego minimum. Uczniowie uczestniczyć będą w warsztatach, które pomogą zdobyć im konkretne umiejętności niezbędne dla ich rozwoju społecznego i zawodowego. W ramach drugiego modułu uczestnicy uczyć się będą podstaw prawa (w szczególności prawa związanego z organizacjami pozarządowymi, prawa autorskiego i praw obywatelskich), podstaw przedsiębiorczości, marketingu oraz młodzieżowych start-upów. Celem tych modułów jest nauczenie uczestników samodzielności i kreatywności w tworzeniu własnych projektów.

Dzięki programowi „Młodzieżowe Centrum Edukacji Realnej” uczniowie nabywać będą kompetencje takie jak umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technologiami, autoprezentacja, planowanie i organizacja pracy, praca w zespole oraz samodzielne docieranie do źródeł informacji. Mentorzy odpowiadać będą za organizację warsztatów, kontakt z uczestnikami i dbanie o atmosferę współpracy oraz wzajemnego wsparcia, a przede wszystkim kształtowanie w uczestnikach projektu wartości takich jak odwaga, współdziałanie, działanie praktyczne i odpowiedzialność.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności
- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo