- Reklama -
Fotografia ślubna
Strona głównaKrosnoNietrzeźwy 30-latek uciekał przed policją

Nietrzeźwy 30-latek uciekał przed policją

Kierowca osobowego fiata odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji oraz liczne wykroczenia, których dopuścił się podczas ucieczki. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może być nietrzeźwy, bądź też znajdować się pod działaniem środków odurzających. Laboratoryjna analiza wykaże, co było powodem próby uniknięcia policyjnej kontroli.

W ubiegłą sobotę około godz. 23.30, na ul. Legionów w Krośnie, policjanci zwrócili uwagę na kierującego fiatem, który poruszał się swoim pojazdem bez włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze podjęli próbę kontroli kierującego, jednak ten gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Pomimo użytych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący zwiększał prędkość i kontynuował ucieczkę, popełniając szereg wykroczeń drogowych.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło m.in. na ul. Kolejowej, gdzie kierujący omal nie potrącił przechodzącej przez oznakowane przejście dwójki pieszych, które zmuszone były przebiec przez jezdnię, aby uniknąć wypadku. Mężczyzna, ignorując przepisy ruchu oraz sygnały do zatrzymania się, kontynuował ucieczkę, jednak na ul. Łukasiewicza stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego opla.

Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe. Mężczyzna znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu, jednak z uwagi na odniesione w kolizji obrażenia, został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano mu krew do analizy na zawartość środków odurzających w jego organizmie. 

30-latek odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji oraz szereg wykroczeń, których dopuścił się podczas ucieczki. W przypadku potwierdzenia wynikami laboratoryjnego badania faktu, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, usłyszy dodatkowe zarzuty.

ŹródłoKMP Krosno
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -
Przegrywanie kaset VHS
Wyróżnione
Podobne artykuły
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx