- Reklama -Zegarki damskie_kreacje_świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
Strona głównaKrosnoEko Piknik w Krośnie

Eko Piknik w Krośnie

- Reklama -Odzież damska - zobacz ceny

Już w poniedziałek 20 czerwca zapraszamy do Ogródka Jordanowskiego na piknik ekologiczny pt. Segregujemy Odpady. Gwarantujemy fantastyczną zabawę i moc ekoatrakcji od 9.00 do 16.00. Będziemy rozgrywać m.in. ekologiczny turniej szachowy i turniej EkoMILIONERZY, zaprosimy Was do udziału w warsztatach sztuki ze śmieci „trash art”, a gdyby tego było mało przygotowaliśmy dla Was mnóstwo konkursów z nagrodami. Każdy znajdzie coś dla siebie przygotowaliśmy atrakcje dla dużych i małych.

Ekologia w niecodziennej odsłonie

Ekologiczny piknik ma być przypomnieniem o tym jak ważna jest edukacja ekologiczna.

Zapraszam wszystkich krośnian tych małych i dużych do dobrej zabawy. Dzieci szybko się uczą więc zapewne będą się doskonale bawić. To dla nich przygotowaliśmy te wszystkie zabawy i konkursy. A nam dorosłym przyda się „powtórka” choćby ze sposobów segregowania śmieci. To bardzo ważne żeby wiedzieć co wrzucamy do jakiego pojemnika, tak aby wszystkie nasze odpady były odpowiednio posegregowane. – mówi Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna.  Razem z Fundacją Odzyskaj Środowisko przez zabawę i rozrywkę chcemy pokazać, że to nie takie trudne i można  być eko każdego dnia – dodaje prezydent.

Szachy z elektrośmieci i zabawy eko

Na mieszkańców Krosna czekają liczne atrakcje. Klub Szachowy KKSz Urania Krosno przeprowadzi ekologiczny turniej szachowy.

Zaprezentujemy wyjątkowe szachy z recyklingu elektrycznych śmieci. Do wykonania każdej figury szachowej wykorzystaliśmy elementy pochodzące z przetworzenia pralek, lodówek czy telefonów komórkowych. – zapowiada Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników turnieju, a najlepsi zmierzą się w rozgrywkach ogólnopolskich. – dodaje.

Oprócz zmagań szachowych, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych – uczestnicy będą mogli zrobić ogrody w szkle z elementów pochodzących z recyklingu, posłuchać ciekawostek o pszczołach i sprawdzić swoją wiedzę w najróżniejszych konkursach o tematyce ekologicznej.

Eko piknik w Krośnie - plakat

Organizatorami Eko Pikniku są: Miasto Krosno, krośnieński Holding Komunalny wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko, organizacją odzysku AURAEKO oraz MB Recycling w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Partnerami są: Firma Elektro, Stowarzyszenie OREW, Nadleśnictwo Krosno, Policja, Straż Pożarna.

- Reklama -Motoryzacja - sprawdź opinie
Redakcja Krosno365
Redakcja Krosno365https://krosno365.pl
Krośnieński portal informacyjny krosno365.pl. Najnowsze, rzetelne informacje z życia Krosna i powiatu krośnieńskiego.
- Reklama -AGD - wybierz na Ceneo.pl
Wyróżnione
- Reklama -Zdrowa żywność na Ceneo
Podobne artykuły
Kurtki i płaszcze damskie - porównaj na Ceneo
0 0 głosy
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kliknij, żeby przejść do komentarzyx